styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy  świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartośc - patrz tekst na główniej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Wierzchosławice

Dzięki uprzejmości strony www.solectwo-wierzchoslawice.pl   możemy Państwu zaprezentować relację filmową z sesji Rady Gminy w Wierzchosławicach. Nieco niżej relacja z jednej z wcześniejszych sesji oraz ze spotkania dr. Marka Ciesielczyka z mieszkańcami gminy Gromnik.
czytaj więcej...

(2 komentarzy)

Najczęściej w małych gminach bywa tak, iż wójt ma taką większość w radzie gminy, że głosowania odbywają się niczym w czasach PRL-owskiego sejmu: „kto za?”, „kto przeciw?”, „nie widzę”. Rada Gminy Wierzchosławice należy do wyjątków. Działa tu klub radnych „Aktywnych”, którzy nie tylko zadają kłopotliwe pytania na sesji, ale także nie zawsze głosują tak, jakby sobie życzył wójt. __________________________________________________________________________________ Relacja z zebrania wiejskiego w Wierzchosławicach w sprawie ustawy śmieciowej -  24 lutego 2013, kliknij tutaj: http://www.solectwo-wierzchoslawice.pl/wideorelacja-i-protokoly-z-zebrania-w-sprawie-ustawy-smieciowej/ __________________________________________________________________________________ Gmina Wierzchosławice może pochwalić się drugim miejscem w powiecie tarnowskim, jeśli chodzi o dochody własne budżetu gminy na 1 mieszkańca oraz pierwszym miejscem, gdy chodzi o wydatki budżetu gminy na 1 mieszkańca. Może więc być zaskoczeniem, że gmina ta znajduje się dopiero na 6 miejscu w powiecie tarnowskim pod względem ilości podmiotów w rejestrze REGON na 10 tys. ludności. Na dzisiejszej sesji Rady Gminy Wierzchosławice (27.03.2013) radni klubu „Aktywnych” pytali m.in. o losy majątku, który stanowi dotychczasowy ośrodek zdrowia (o wycenę wydzierżawionego majątku, umowę dzierżawy etc.). Postulowali wprowadzenie obligatoryjnego głosowania imiennego w ważnych  sprawach natury finansowej, krytykowali nowe wysokie opłaty za wywóz śmieci. Okazało się, że gmina nie dysponuje swymi terenami, które można by wykorzystać do utworzenia tzw. strefy aktywności gospodarczej. Postulowano także oznaczenie wjazdu na autostradę Tarnów – Kraków. Teraz kierowcy błądzą w Wierzchosławicach ze względu na brak znaków.  Radni interesowali się także, na co zostaną przeznaczone wpływy ze sprzedaży majątku gminnego. Wójt zwrócił uwagę, iż ostateczne opłaty za wywóz śmieci będzie można ustalić dopiero po przetargu, gdy zostanie wyłoniona firma, która zajmie się wywozem odpadów z terenu gminy. Poniżej galeria zdjęć oraz film z dzisiejszej sesji Rady Gminy Wierzchosławice oraz film nt. traktowania rodzin wielodzietnych przez władze Tarnowa i z wykładu Marka Ciesielczyka w Los Angeles. ______________________________________________________________________________   Masz ciekawą informację z Twojego regionu, napisz do nas lub zadzwoń: Redakcja „Prawdę mówiąc” ul. B. Joselewicza 1,  33-200 Dąbrowa Tarnowska tel. 691 222 272   lub  14 642 24 36 e-mail:   prawde.mowiac1@gmail.com Redaktor naczelny: Dr Marek Ciesielczyk ______________________________________________________________________________
czytaj więcej...

(65 komentarzy)