styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy  świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartośc - patrz tekst na główniej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Porady

Proponujemy wybrać się w Pieniny na Sokolicę. Polecamy szlak od strony Szczawnicy. Ten od Krościenka jest znacznie bardziej stromy. Więcej napiszemy w listopadowym numerze "Prawdę mówiąc". Poniżej galeria zdjęć i film.
czytaj więcej...
Niestety koniec wakacji jest nieuchronny. Niejako na deser prezentujemy w ramach naszego poradnika turystycznego propozycję spędzenia urlopu w Toskanii. Obok krzywa wieża w Pizie Perła Toskanii - Florencja   Pobyt we Florencji, Sienie, Pizie czy San Gimignano to swego rodzaju crème de la crème turystyczny. Gdy ktoś zwiedzi Toskanię, chyba już nic nie jest w stanie zrobić na nim wrażenia. Niesamowity kompleks budowli z krzywą wieżą w Pizie zapiera dech, Siena urzeka swym nietypowym rynkiem, zaś Florencja nie tylko zabudową, ale także zgromadzonymi w galerii Uffizi dziełami sztuki. Małe, leżące między Florencją i Sieną, miasteczko San Gimignano z mnóstwem wież kościelnych uchodzi za najpiękniejsze miejsce w całej Italii. Innym atutem Toskanii są oczywiście najlepsze na świecie wina, zwłaszcza Chianti. Przy okazji zwiedzić można także leżącą już poza Toskanią Wenecję.   Ktoś może pomyśleć, że podróż i pobyt w Toskanii są astronomicznie drogie. W październikowym numerze PRAWDĘ MÓWIĄC napiszemy nie tylko więcej o Toskanii, ale także podamy kilka cennych rad, jak spędzić tam wakacje nie tylko niedrogo, ale i nietypowo, bo w wynajętej wiejskiej willi, otoczonej gajami oliwnymi i wspaniałymi winnicami.   Prawdopodobnie najpiękniejsze miasteczko włoskie - San Gimignano     Poniżej, w galerii więcej zdjęć oraz film z Toskanii.  
czytaj więcej...
Gdy miniemy Kraków i skręcimy w kierunku Olkusza, dotrzemy do Pustyni Błędowskiej, a kilkanaście kilometrów dalej możemy zwiedzić wspanialy zamek w Ogrodzieńcu, zaś przy samym Olkuszu zamek w Rabsztynie. Wycieczka na jeden dzień. Naprawdę godna polecenia. Więcej napiszemy w październikowym numerze Prawdę mówiąc. Poniżej galeria zdjęć i film.
czytaj więcej...
W ciągu jednego dnia możemy zobaczyć trzy różne miejsca, które zachwycają swym urokiem. Kilka lat temu w Muszynie Zdrój utworzony został ogród sensoryczny. Kilkanaście kilometrów dalej przekraczamy granicę polsko-słowacką w Leluchowie i za kilkanaście dosłownie minut możemy się znaleźć w świecie baśni. Zamek z Starej Lubowni z XIV wieku z pokazami lotów orłów i sokołów na pewno nas zachwyci. Nieco dalej zobaczymy klasztor, spływ Dunajcem oraz Trzy Korony w słowackiej miejscowości Czerwony Klasztor. Stamtąd możemy spłynąć tratwą do Szczawnicy lub wrócić do Polski przez Czorsztyn. Więcej napiszemy o tej trasie we wrześniowym numerze „Prawdę mówiąc". Poniżej galeria zdjęć oraz relacja filmowa.
czytaj więcej...

(1 komentarzy)