styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy  świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartośc - patrz tekst na główniej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Zlikwidować Narodowy Fundusz Zdrowia!

2014-03-28 09:24

Spotkanie z senatorem Piechą

 

26 marca senator Bolesław Piecha (PiS) spotkał się w Dąbrowie Tarnowskiej z mieszkańcami Powiśla Dąbrowskiego.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości zauważył, iż skonstruowany swego czasu błędny system ochrony zdrowia plasuje nas na różnych listach rankingowych w okolicy Bułgarii i Albanii, a minister zdrowia Arłukowicz nie ma pojęcia, jakie zastosować metody, by wyjść z obecnego kryzysu.

Głównym winowajcą jest Narodowy Fundusz Zdrowia, który należy zlikwidować i zastąpić komórkami, funkcjonującymi przy poszczególnych wojewodach. Obecnie niekompetentni urzędnicy NFZ decydują, kto ma żyć, a kto ma umrzeć, a sam system generuje oszustwa na duża skalę.

„Kręcenie lodów” to główne zajęcie ludzi, którzy podejmują najistotniejsze decyzje w tej sferze. Nie ma służby publicznej, liczą się tylko pieniądze. Dla bezdomnych wymyśla się bezpłatny dostęp do Internetu, a chorzy na raka umierają w tym samym czasie z powodu braku pieniędzy na leczenie.

Na zdrowiu nie można zarabiać. Lekarze nie mogą równocześnie pracować w publicznej służbie zdrowia oraz  prywatnie.

Jest za mało lekarzy. Należy zwiększyć liczbę studentów medycyny. Lekarze oraz kierujący szpitalami nie mogą być biurokratami, powinni leczyć pacjentów i kierować efektywnie służbą zdrowia.

Poniżej więcej zdjęć oraz relacja filmowa.

FilmyWróć

Dodaj komentarz

* - pole wymagane