styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy  świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartośc - patrz tekst na główniej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Zdesperowany bezrobotny chciał na znak protestu podpalić Urząd Miasta w Dąbrowie Tarnowskiej

2013-03-11 18:14

- największe w Małopolsce bezrobocie na Powiślu Dąbrowskim doprowadza ludzi do rozpaczy ...

Wielokrotnie pisaliśmy już o tym, iż w powiecie dąbrowskim jest największe w Małopolsce bezrobocie. Sytuacja na Powiślu staje się tak tragiczna, iż zaczyna dochodzić do tragedii. Zdesperowany dąbrowski bezrobotny usiłował podpalić budynek Urzędu Miasta w Dąbrowie Tarnowskiej.

*** na zdjęciu obok szef dąbrowskich urzędników miejskich, burmistrz Stanisław Początek ***

Gdy trzydziestoletni mężczyzna stracił pracę, był tak zrozpaczony, iż postanowił zaprotestować. Uznał, że za jego nieszczęście odpowiedzialni są urzędnicy.

Dlatego postanowił podpalić budynek dąbrowskiego Urzędu Miasta. Do tragedii nie doszło, gdyż policjanci z Dąbrowy Tarnowskiej zatrzymali niedoszłego podpalacza podczas rutynowej kontroli w centrum stolicy Powiśla. Mężczyzna miał już przygotowaną butelkę z łatwopalnym płynem, przy pomocy którego chciał ukarać za swoje bezrobocie dąbrowskich urzędników. Trzydziestolatek został tymczasowo aresztowany, grozi mu do 3 lat więzienia.

Rzeczniczka prasowa tarnowskiej prokuratury Elżbieta Potoczek-Bara powiedziała, iż "Podejrzany podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego mu czynu. Wyjaśnił, że powodem jego zachowania, a więc przygotowania butelki z łatwopalnym płynem oraz lontu, było rozgoryczanie spowodowane sprawowaniem władzy przez urzędników oraz utrata pracy".

Jak więc widać, młody mieszkaniec Powiśla miał przede wszystkim pretensje do urzędników samorządowych, którzy według niego źle sprawują władzę. To właśnie ich obarczył odpowiedzialnością za swe osobiste nieszczęście.

Jak pamiętamy, kilka dni temu w studio POLSATU w czasie audycji "Państwo w państwie" koszulkę podpalił także młody człowiek, który nie zgadzał się z decyzjami polskiego wymiaru nie-sprawiedliwości.

Wszystko wskazuje na to, że sytuacja w Polsce staje się coraz bardziej dramatyczna. Podczas gdy poseł PO robi sobie żarty z ubogich, opowiadając historyjki o szczawiu, setki tysięcy Polaków, jeśli nie miliony, żyją w nędzy. Gdyby nie przymusowa emigracja 2-3 milionów młodych Polaków, stopa bezrobocia wynosiłaby w Polsce ponad 25%.

Na Powiślu sytuacja materialna obywateli jest wyjątkowo trudna, jako że nie tylko mamy tu najwyższy w województwie wskaźnik bezrobocia, ale także najniższe zarobki. Nie tylko to wywołuje frustrację, a ostatnio - jak widać z powyżej opisanego przypadku - nawet nienawiść do rządzących, ale także dysproporcja zarobków. Podczas gdy przysłowiowy Kowalski zarabia miesięcznie 1.200 - 1.500 złotych, wynagrodzenie wójta, burmistrza czy starosty jest ok. 10 razy wyższe. Mieszkańcy Powiśla nie mogą się z tym pogodzić.

Można obawiać się, iż teraz opisane powyżej akty agresji, skierowane przeciwko władzom, będą się powtarzać....

Póki jeszcze czas, należy - naszym zdaniem - podjąć kroki, by ograniczyć skutecznie obszary biedy w naszym powiecie.

Poniżej wykład red. Ciesielczyka, w którym m.in. wyjaśnia, dlaczego Polska nie może być w chwili obecnej uznana za państwo demokratyczne.

Filmy


Wróć

Komentował Krzysztof30-01-201408:22

witam coś dziwnego dzieje się na terenie Gminy Zakliczyn układy bezprawie brak kompetencji burmistrza i jego świtę

Dodaj komentarz

* - pole wymagane