styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy  świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartośc - patrz tekst na główniej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

W końcu normalna rada gminy –

2013-03-27 16:03

- Sesja Rady Gminy Wierzchosławice

Najczęściej w małych gminach bywa tak, iż wójt ma taką większość w radzie gminy, że głosowania odbywają się niczym w czasach PRL-owskiego sejmu: „kto za?”, „kto przeciw?”, „nie widzę”. Rada Gminy Wierzchosławice należy do wyjątków. Działa tu klub radnych „Aktywnych”, którzy nie tylko zadają kłopotliwe pytania na sesji, ale także nie zawsze głosują tak, jakby sobie życzył wójt.

__________________________________________________________________________________

Relacja z zebrania wiejskiego w Wierzchosławicach w sprawie ustawy śmieciowej -  24 lutego 2013, kliknij tutaj:

http://www.solectwo-wierzchoslawice.pl/wideorelacja-i-protokoly-z-zebrania-w-sprawie-ustawy-smieciowej/

__________________________________________________________________________________

Gmina Wierzchosławice może pochwalić się drugim miejscem w powiecie tarnowskim, jeśli chodzi o dochody własne budżetu gminy na 1 mieszkańca oraz pierwszym miejscem, gdy chodzi o wydatki budżetu gminy na 1 mieszkańca. Może więc być zaskoczeniem, że gmina ta znajduje się dopiero na 6 miejscu w powiecie tarnowskim pod względem ilości podmiotów w rejestrze REGON na 10 tys. ludności.

Na dzisiejszej sesji Rady Gminy Wierzchosławice (27.03.2013) radni klubu „Aktywnych” pytali m.in. o losy majątku, który stanowi dotychczasowy ośrodek zdrowia (o wycenę wydzierżawionego majątku, umowę dzierżawy etc.). Postulowali wprowadzenie obligatoryjnego głosowania imiennego w ważnych  sprawach natury finansowej, krytykowali nowe wysokie opłaty za wywóz śmieci.

Okazało się, że gmina nie dysponuje swymi terenami, które można by wykorzystać do utworzenia tzw. strefy aktywności gospodarczej. Postulowano także oznaczenie wjazdu na autostradę Tarnów – Kraków. Teraz kierowcy błądzą w Wierzchosławicach ze względu na brak znaków.  Radni interesowali się także, na co zostaną przeznaczone wpływy ze sprzedaży majątku gminnego.

Wójt zwrócił uwagę, iż ostateczne opłaty za wywóz śmieci będzie można ustalić dopiero po przetargu, gdy zostanie wyłoniona firma, która zajmie się wywozem odpadów z terenu gminy.

Poniżej galeria zdjęć oraz film z dzisiejszej sesji Rady Gminy Wierzchosławice oraz film nt. traktowania rodzin wielodzietnych przez władze Tarnowa i z wykładu Marka Ciesielczyka w Los Angeles.

______________________________________________________________________________

 

Masz ciekawą informację z Twojego regionu, napisz do nas lub zadzwoń:

Redakcja „Prawdę mówiąc”

ul. B. Joselewicza 1,  33-200 Dąbrowa Tarnowska

tel. 691 222 272   lub  14 642 24 36

e-mail:   prawde.mowiac1@gmail.com

Redaktor naczelny:

Dr Marek Ciesielczyk

______________________________________________________________________________

FilmyWróć

Komentował marek 212-04-201317:25

Długo zastanawiałem się czy komentować te wpisy ,bo trudno wszystkie nazwać komentarzami . Marek anglik trochę mnie do tego zmobilizował. Zastanawiam się czy machanie angielską łopatą tak bardzo rozjaśnia umysł???. Stwierdzenie że podpuszczony chłopczyna z rozpadającego się młyna , brzmi i pachnie mało ciekawie. Ja podziwiam tego chłopczynę za jego determinacje w prowadzeniu tego"rozpadającego " się młyna i płaceniu chyba najwyższych w województwie podatków lokalnych za jego poświęcenie dla lokalnej społeczności. Więcej takich a na pewno w gminie będzie lepiej. Co do niespełnionej damy to niech się spełnia , a może coś spełni . Emeryt natomiast no cóż . pewno swoje już odrobił. A teraz kureczka gołąbeczek, marchewka ogródeczek. Tego mu życzę. Natomiast Markowi życzę aby przemyślał przy machaniu tą łopatą (widłami) i wiedział że jak się komuś wchodzi w .... to należy używać mydła lub wazeliny. Ja w Polsce pracuję , w Polsce płacę podatki i jestem z tego dumny

Komentował Jan Miśtak13-04-201307:58

Jestem bardzo zniesmaczony komentarzami na tym Forum dyskusyjnym. Ośmieszanie jakiejkolwiek gminy w taki sposób przez ludzi którzy potrafią tylko krytykować i szukać różnego rodzaju błędów, pozwala mi stwierdzić że zależy im tylko na dorwaniu się do KORYTA!!! Przedstawcie swój program, swoje pomysły na gminę oraz środki które mają być zainwestowane w jakieś ciekawe projekty. Na razie widzę że tylko oszołomów którzy nadają się tylko do głupawych wystpiej na sesji!!!

Komentował mustang13-04-201311:19

Marek 2, chyba kupuje dużo mąki, rób to człowiecze bo urośnie Ci może móżdżek, do analizowania dlaczego gmina pod rządami młynarza. niespełnionej radnej oraz hodowcy bezcennych kurczaków zbankrutowała. Do boju wielka TRÓJCO!!! Oczywiście są to tylko żarty. HA!HA!HA!

Komentował piotruś13-04-201313:56

Jestem wdzięczny tym wszystkim ludziom, którzy przeciwstawiają się złodziejskim układom. Chcę sprawiedliwości.

Komentował Władysław16-04-201320:49

Ale się porobiło.Panie Doktorze Ciesielczyk ta kamera na sesji to jak szczupak w sennym stawie z płotkami . Gminne Towarzystwo Wzajemnej Adoracji coraz szybciej przebiera nóżkami. Wybory coraz bliżej. A i jeszcze przed wyborami różnie może być . Panie Doktorze prosimy na następne sesje z kamerą . Pozdrawiam serdecznie. Władysław S.

Dodaj komentarz

* - pole wymagane