styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy  świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartośc - patrz tekst na główniej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść ....

2013-09-25 18:05

- Czy Stanisław Wolak chce być dożywotnim wójtem Lisiej Góry?

Od lat toczy się dyskusja, czy wprowadzić ograniczenie długości sprawowania funkcji wójta / burmistrza do dwóch kadencji. Stanislaw Wolak jest wójtem gminy Lisia Góra (powiat tarnowski) prawie od ćwierć wieku. Niektórzy żartować już zaczęli, że zostanie dożywotnim wójtem, a potem będzie nim jego dziecko.

Dzisiejsza sesja Rady Gminy Lisia Góra pokazała jednak, że miesiące wójta Wolaka są już chyba policzone. Opozycja nie zostawiła na nim suchej nitki. Najpierw zarzucono wójtowi, że doprowadził do zamknięcia jednej z dróg wewnętrznych.

Później zarzucono Wolakowi łamanie prawa poprzez narzucenie szkołom konkretnej firmy dowożącej do nich uczniów. Pojawiło się nawet przypuszczenie, iż być może doszło do popełnienia przestępstwa!

Oskarżono wójta Wolaka o "kupowanie głosów" oraz o niegospodarność i brak realizacji zadań wynikających z uchwały budżetowej. Zdaniem części oponentów, Wolak działa na szkodę gminy Lisia Góra!

Wójt od lat okazuje się bezradny jak dziecko w sprawie obwodnicy oraz remontu drogi Lisia Góra - Mielec. Jest to co prawda droga wojewódzka, ale Wolak nie potrafi stworzyć skutecznego lobby na rzecz remontu tej drogi, która od lat jest w fatalnym stanie.

Dodać tutaj należy, iż droga nie jest remontowana, choć wicemarszałkiem jest człowiek z naszego regionu Roman Ciepiela (PO), byly prezydent Tarnowa. O sprawie tej będziemy jeszcze pisać w przyszłości.

Wójtowi Wolakowi zarzucono także brak jakiejkolwiek aktywności w stosunku do władz powiatowych, które nie remontują na tym terenie swych dróg. Wójt jest bierny, więc powiat "olewa" gminę Lisia Góra.

Należałoby chyba zaśpiewać wójtowi piosenkę "Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść..." Po ćwierć wieku wójt popadł w pewną rutynę, stracił ikrę, pomysłowość. Uaktywniła się opozycja i wszystko wskazuje na to, że za 60 tygodni na fotelu wójta gminy Lisia Góra zasiądzie ktoś młodszy.

Pewną ciekawostką na sesji było to, iż jedna z urzędniczek gminnych robiła wszystko, by nie zostać sfotogratfowana przez naszego dziennikarza (patrz galeria niżej). Może ktoś nam podpowie, jak się nazywa?

Poniżej prezentujemy relację filmową z sesji oraz więcej zdjęć.

FilmyWróć

Komentował mieszkaniec ,który chce rozwoju26-09-201301:38

Ludzie zrozumcie, że wybierając ciągle jednych i tych samych rządzących naszą gmina przyczyniamy się do stagnacji i zastoju jaki obecnie panuje.

Komentował Anka26-09-201317:59

Pani, która boi się zdjęć to sołtys wsi Brzozówka

Komentował anonim27-09-201317:02

Odwagi pani Sołtys!!

Komentował demokratka27-09-201319:14

Jak Pan Wolak może zrezygnować z takiego stanowiska skoro osoby pokroju pani Redaktor Jaźwińskiej uprawiają dla niego propagandę sukcesu i robią wszystko by wójt trwał jak najdłużej na stanowisku, a tym samym poza emeryturą nauczycielską na konto biednej pani redaktor wpływały pieniążki za gminną gazetę i dodatkowo za szarogęsienie się w urzędzie- żyć nie umierać.
A w przeciwieństwie do Pani Zych Pani Jaźwińska nie zakrywała się przed obiektywem - gdyż uwielbia być w centrum uwagi, tak samo jak była za czasów komunistycznych- a i tak w całości nie jest na żadnym zdjęciu - i dobrze... nie będę żałowała że jej nie zobaczyłam - przynajmniej spokojnie będę spała bez koszmarów...

Komentował sąsiad28-09-201304:37

Ja też uważam, że zmiany u urzędzie gminy są potrzebne. Stawiając na młodszych bardziej rozwojowych można poprawić sytuację jaka panuje obecnie.

Komentował jo do demokratka28-09-201306:25

Niemożliwie by za publiczne pieniądze, czyli moje też utrzymywać propagandę sukcesu, którego jednak brak.

Komentował Czesław30-09-201308:39

Na szczęście to ludzie wybierają Wójta, a nie gazety!
Widocznie Wolak robił wszystko co trzeba (albo wystarczająco dużo) przez te 25 lat, skoro ludzie mają do niego zaufanie, a opozycja robi propagandę - bo taka jej rola!

Komentował Czesław30-09-201312:00

Szkoda, że stosujecie "cenzurę" i publikujecie tylko negatywne komentarze o Wójcie Wolaku. Ale tak chyba wygląda dziś "niezależność" mediów.

Komentował jo do Czesław05-10-201301:04

Coś Czesław przeoczyłeś. Ludzie piszą to co czują. Chcesz uprawiać propagandę sukcesu proszę bardzo, ale pamiętaj, że wcześniej czy później prawda i tak wyjdzie na wierzch.

Komentował Anna19-12-201317:22

Dlaczego nie ma komentarzy pozytywnych. Tak mają wyglądać "wolne media"

Komentował Kola01-01-201423:06

Dlaczego nie ma pozytywnych komentarzy? Może dlatego, że owa gmina uważana jest za najbardziej skorumpowaną w regionie? Może dlatego, że rządzą nepotyzm i korupcja? Kto i jak pracuje w urzędzie? Przyjrzyjcie się kto od lat wygrywa przetargi - na zmianę ci sami.

Dodaj komentarz

* - pole wymagane