styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy  świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartośc - patrz tekst na główniej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Roman Ciepiela – tarnowski Fidel Castro

2015-01-23 22:38

Ścigała znowu w prokuraturze

22 stycznia odbyła się sesja Rady Miejskiej w Tarnowie, na której przez dwie godziny przemawiał prezydent miasta Roman Ciepiela (PO), nie mówiąc nic konkretnego, zaś po oświadczeniu b. prezydenta Ryszarda Ścigały (oskarżonego teraz o korupcję) – Marek Ciesielczyk zawiadomił prokuraturę o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Powyżej Jakub Kwaśny, który martwi się chyba najbardziej, gdyż SLD może stracić radną Mękal po ponownych wyborach w okręgu nr 3: Piaskówka, Klikowa, Krzyż, Starówka. 

"Jeśli nie jesteś w stanie powiedzieć tego, co chcesz, w ciągu 10 minut, to nie mów wcale". Tę starą i mądrą zasadę pogwałcił całkowicie Roman Ciepiela, który potrzebował aż dwóch godzin, by powiedzieć, że w Tarnowie trzeba wybudować 3 nowe sale gimnastyczne.

Poza tym jego wystąpienie sprowadzało się do nadużywania takich sfomułowań, jak: musimy, trzeba, powinniśmy, będziemy robić etc. Świetnie wychwyciła to radna Krakowska.

Ciepiela=tarnowski Fidel 

 

W pewnym momencie pojawiły się przed kamerą napisy: „Ciepiela mówi już 1 godzinę”, a następnie „Ciepiela – tarnowski Fidel Castro”. Jeden z uczestników sesji chciał podać przemawiającemu dwie godziny Ciepieli kanapkę, ale bufet nie wydawał posiłków.

Po wystąpieniu prezydenta żaden z radnych nie zadał mu np. pytania, dlaczego zatrudnił 4 doradców-pełnomocników z pensjami 3 wiceprezydentów.

 

Los radnych Barwacz ("Tarnowianie") i Drwala (PO) także nie jest pewny

Radni byli dość zasępieni, gdyż już niedługo nie będą otrzymywać diet, jako że sąd wygasił ich mandaty po uznaniu protestu wyborczego Marka Ciesielczyka.

Gdy radni przystąpili do dyskusji na temat unieważnienia wyborów i wygaszenia ich mandatów przez sąd, Ryszard Ścigała odczytał oświadczenie swego klubu „Tarnowianie”, przyznając, iż wiedzieli oni o wyborczych nieprawidłowościach, ale nie złożyli protestu wyborczego, gdyż ten mógłby doprowadzić do unieważnienia wyborów i narażenia miasta na koszty organizacji nowych wyborów (sic!).

 

Jak widać, radni SLD Mękal i Kwaśny mają swoje zajęcia na sesji Rady

 

Także i wówczas żaden z radnych nic nie powiedział. Zareagował natomiast natychmiast Marek Ciesielczyk (Oburzeni ), który poinformował Przewodniczącego Rady Miejskiej Kazimierza Koprowskiego, iż składa zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa zatajenia nieprawidłowości wyborczych przez „Tarnowian”.

 

Faktycznie następnego dnia Prokuratura Rejonowa w Tarnowie otrzymała takie zawiadomienie.

Poniżej więcej zdjęć oraz relacja filmowa z sesji.

 

FilmyWróć

Komentował Robert24-01-201500:21

Gratuluję!!! konsekwencji w dążeniu do prawdy i walce z obłudą.Takich Polaków jest potrzeba więcej.Oby za panem poszli inni.pozdrawiam RI

Komentował Ben24-01-201519:56

Panie Marku takich przypadków typ. Ciepiela jest w tym kraju wciąż wielu . Gdzie była Bozia gdy rozdawano rozum takim osobom .......

Komentował e-Kurde25-01-201518:51

Przykro, że ciągle wyborcy nabierają się na populism. Ciepiela mówi to co ludzie chcieliby usłyszeć .Szkoda, że większość tych pięknych i dobrze wyćwiczonych sloganów o tym co będzie i co mógłby być ma się nijak do rzeczywistości .

Komentował ds4425-01-201519:02

Apeluje o zaostrzone kar dla polityków którzy wykorzystali zajmowane stanowiska dla prywatnych korzyści. Żądamy Sprawiedliwości.

Komentował Adam07-02-201511:58

osoby niezrowazone nie moga byc prezydentem,

Dodaj komentarz

* - pole wymagane