styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy  świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartośc - patrz tekst na główniej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Oświadczenie stowarzyszenia OBURZENI w sprawie protestujących rolników

2014-01-29 10:24

- WON ZE SPRZEDAWCZYKAMI POLSKIEJ ZIEMI


(styczeń 2014)


Pomimo mrozów i śnieżycy nieustannie trwa protest rolników sprzeciwiających się wyprzedaży polskiej ziemi obcym spekulantom.

W Szczecinie, Poznaniu i Inowrocławiu setki zbulwersowanych rolników buntują się przeciwko przetargom, na których za pośrednictwem tzw. „słupów” spółki z Niemiec, Danii, Holandii i innych krajów wykupują tysiące hektarów ziemi postpegeerowskiej, będącej własnością Skarbu Państwa, a więc wszystkich obywateli RP.

Handel prowadzi kontrolowana przez PSL Agencja Nieruchomości Rolnych. Ten biurokratyczny moloch, zasilający tysiące PSL-owskich  „zakładników” w ciepłe i popłatne posadki, organizuje pseudo-licytacje, których jedynym kryterium jest osiągnięcie maksymalnej ceny.

Takie ustawienie przetargów faworyzuje zagranicznych inwestorów i eliminuje z gry młodych, ambitnych, polskich rolników nie dysponujących środkami na zakup wielkich połaci ziemi, przekształcanych następnie w monokulturowe, intensywne farmy przemysłowe, produkujące schemizowaną żywność.

Szalona polityka PSL i PO prowadzi do masowej wyprzedaży naszej ziemi za „judaszowe srebrniki”. Realizuje się zabójczy program gwałtownej likwidacji rodzinnych gospodarstw rolnych, będących ostoją naszej tożsamości narodowej oraz niewyczerpanym źródłem zdrowej polskiej żywności – energii, niezbędnej Polakom do pracy na rzecz odbudowy kraju zniszczonego postokrągłostołowym układem.

Proceder wyprzedaży ziemi obcym obszarnikom prowadzony jest z pogwałceniem Konstytucji RP, której art. 24 w brzmieniu: ”Podstawą ustroju rolnego państwa jest gospodarstwo rodzinne.”, obliguje władze do ochrony interesu polskich rolników, gospodarujących na niewielkich, różnorodnych działkach, zgodnie z wielowiekową praktyką rolną, gwarantującą samowystarczalność żywieniową Polaków.

Łamanie tej zasady jest podstawą do oskarżenia przed Trybunałem Stanu. Popierając z wdzięcznością oraz w całej rozciągłości postulaty strajkujących rolników oświadczamy, iż po dojściu do władzy wzruszymy wszystkie umowy sprzedaży ziemi zawarte przez ANR w okresie kontrolowanym przez skorumpowany PSL.

Winnych tego procederu postawimy przed Trybunałem Stanu.

Tyle polskości, ile polskiej ziemi!


Rada Koordynacyjna
stowarzyszenia obywatelskiego
OBURZENI
www.oburzeni.org.pl

Filmy


Wróć

Komentował ula29-01-201412:06

Szanowny Panie Doktorze Ciesielczyk, czekam na akcję w sprawie obrony lasów polskich przed ich sprzedażą jak i ziemi. Jeżeli nie zauważyłam to proszę mi zwrócić uwagę, jednak ta sytuacja jest dla mnie zbyt ważna aby się nie interesować. Ma Pan narzędzia do tego by ruszyć już z poparciem dla referendum o ratowanie lasów polskich, uświadamiać aby zdążyć uzbierać te 100 tysięcy podpisów i wysłać na adres prof. Szyszki. (formularz na str. www.ekorozwoj.pl ). Polacy nie mogą stracić lasy przez swoje lenistwo jak niegdyś uwłaszczenie. Serdecznie pozdrawiam.

Komentował Władysław15-03-201412:31

Po co komu wojna. jak wszystko można kupić od Rządu Polskiego. Tyle krwi przelanej za wolność i za ziemie. Za chwile będą sprzedawać Naród Polski jako tania sile robocza.
Tyle lat Polacy walczyli o wolną Polskę nie po to żeby kilkadziesiąt lat później władze państwa je sprzedawały innym. 1/4 kraju to bardzo dużo, polska elita powinna wymyślić inne sposoby pozbycia się długów niż zabierania Polakom cennego źródła ;, w którym można zregenerować siły, który jest wsparciem nawet finansowym dla niektórych czemu chcą Polakom zabrać coś czym mogą się pochwalić przed innymi krajami takim pięknym urodzajnym zalesieniem.
Dajcie żyć to lasy całego społeczeństwa to lasy polaków lasy państwowe nie prywatne co jeszcze polakom zabierzecie znowu setki prezesów nierobów biorących za nic po kilkanaście tys. złotych co znowu nowy biznes na lasach ręce precz od lasów wszystkich polaków, Żadna PRYWATYZACJA już dość sprywatyzowaliście .niedługo po kawałku nas sprzedadzą.

Dodaj komentarz

* - pole wymagane