styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy  świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartośc - patrz tekst na główniej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Marek Ciesielczyk doprowadza do unieważnienia wyborów!

2015-01-14 02:27

Protest wyborczy kandydata na Prezydenta Tarnowa stowarzyszenia Oburzeni i Nowej Prawicy uwzględniony przez sąd

Dzisiaj, 13 stycznia 2015 Sąd Okręgowy w Tarnowie – po sprawdzeniu kart wyborczych - pozytywnie rozpatrzył protest wyborczy Marka Ciesielczyka, kandydata na Prezydenta Tarnowa i radnego z ramienia stowarzyszenia Oburzeni i Nowej Prawicy i unieważnił wybory do Rady Miejskiej w okręgu numer 3.


Mimo kuriozalnego pisma Komisarza Wyborczego w Tarnowie sędziego Jacka Satko, b. Prezesa Sądu Okręgowego w Tarnowie (skierowanego do sądu w przeddzień rozprawy!), który twierdził, iż nawet gdyby brakowało nazwiska jednego z zarejestrowanych legalnie kandydatów na radnego (p. Kawuli) na kartach do głosowania, nie miałoby to wpływu na wynik wyborczy (sic!), Sąd Okręgowy postanowił 13 stycznia unieważnić wybory do Rady Miejskiej w Tarnowie w okręgu numer 3: Piaskówka, Klikowa, Krzyż, Starówka i zarządzić przeprowadzenie ponownych wyborów.


Sąd stwierdził, iż na żadnej karcie do głosowania w okręgu numer 3 nie było nazwiska jednego z legalnie zarejestrowanych kandydatów na radnego – p. Kawuli, co czyni wybory w tym okręgu nieważnymi.

Co więcej, sąd wygasił mandaty wszystkich obecnych 25 radnych tarnowskich, co oznacza, iż po uprawomocnieniu się tegoż postanowienia Sądu Okręgowego, Tarnów pozostanie bez Rady Miejskiej do chwili przeprowadzenia ponownych wyborów w okręgu numer 3.

Jako że za brak nazwiska jednego z kandydatów (p. Kawuli) odpowiedzialne są obwodowe komisje wyborcze, sąd postanowił także, iż muszą zostać powołane nowe obwodowe komisje wyborcze.

Tak więc protest wyborczy Marka Ciesielczyka zakończył się sukcesem. Ciesielczyk zapowiedział już skierowanie do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegającego na zaakceptowaniu nieprawidłowych kart wyborczych oraz skierowanie żądania pokrycia kosztów przeprowadzenia ponownych wyborów przez osoby odpowiedzialne za druk i kolportowanie nieważnych kart do głosowania.

Poniżej prezentujemy więcej zdjęć z rozprawy oraz relację filmową, a także film z poprzedniej rozprawy i wypowiedzi Marka Ciesielczyka dla telewizji POLSAT i TVN.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Media o postanowieniu sądu ws. unieważnienia wyborów:

TVP (początek relacji):
http://krakow.tvp.pl/18422379/13-i-2015-godz-1830

Polskie Radio:

http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1352256,Sad-uniewaznil-w-jednym-okregu-wybory-do-Rady-Miasta-Tarnowa-

Tarnowska Telewizja:
http://tarnowska.tv/aktualnosci/czytaj/4750,powtorka-wyborow-samorzadowych-w-tarnowie.html

INTERIA:
http://fakty.interia.pl/raport-wybory-samorzadowe-2014/aktualnosci/news-tarnow-sad-uniewaznil-wybory-do-rady-miasta,nId,1588920

ONET:
http://wiadomosci.onet.pl/krakow/sad-wygasil-mandaty-do-rady-miasta-tarnowa/66m63

Gazeta Krakowska:
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/3713790,tarnow-wybory-do-powtorki-kontrowersyjny-wyrok-sadu,id,t.html

Radio Kraków:
http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/tarnow/kolejny-protest-wyborczy-w-tarnowie-zdjecia/

Radio RDN:
http://www.rdn.pl/index.php/wiadomosci/tarnow/9628-tarnow-bez-rady-miasta

Prawdę mówiąc:
http://tarnow.prawdemowiac.pl/newsreader/items/marek-ciesielczyk-doprowadza-do-uniewaznienia-wyborow.html

Oburzeni.pl:
http://oburzeni.pl/oburzony-marek-ciesielczyk-doprowadza-uniewaznienia-wyborow/

 FilmyWróć

Komentował no no14-01-201523:16

Pogratulować Panie Marku, Bravo

Komentował rolnik15-01-201506:07

Sposób liczenia głosów, jaki sam system przeprowadzania wyborów jest bardzo niedopracowany i wadliwy. Czy tak powinno być, że wójt, który jest kandydatem w wyborach organizuje przeprowadzenie wyborów w urzędzie gminy, potem z niedzieli na poniedziałek zostaje długo w nocy w urzędzie bo oczywiście ma klucze ( można by podejrzewać ,że przegląda karty do głosowania, a może nawet kreśli krzyżyki ) Są gminy gdzie wybory są fałszowane ?

Komentował ger15-01-201519:33

Ważne by nie głosować na partie, które nie zmienią nic. Warto według mnie głosować na Pis, korwina, bo tylko ta siła opozycyjna może coś zmienić. Wybory proszę was!. nie głosujcie na mękalową co nic nie umie zrobić w radzie, umie tylko kraść pomysły innym radnym

Komentował poli16-01-201515:17

Sąd pokazał niezawisłość. !

Komentował Marian24-01-201511:50

Brawo, brawo panie Marku. Potrzebny nam jest taki radny w tej naszej "sennej" Radzie, tak jak szczupak w zamulonym stawie z opasłymi, otłuszczonymi karpiami!!!

Dodaj komentarz

* - pole wymagane