styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy  świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartośc - patrz tekst na główniej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Kuriozalny wniosek o odwołanie odwołania redaktora naczelnego „Głosu Lisiej Góry”

2013-11-27 18:14

- Czy Platforma Obywatelska chce dokonać skoku na władzę w Lisiej Górze?

Dzisiaj, 27 listopada odbyła się kolejna sesja Rady Gminy Lisia Góra, w czasie której doszło do frontalnego ataku radnych na wójta, który ten interpretuje jako próbę zdobycia władzy przez Platformę Obywatelską w Lisiej Górze. Najpierw radni złożyli wniosek o odwołanie Lidii Jaźwińskiej z funkcji redaktora naczelnego gminnego pisma „Głos Lisiej Góry”, a następnie ten wniosek sami wycofali….

Redaktor naczelna „Głosu Lisiej Góry” była zaskoczona rozwojem wypadków. Ci sami radni, którzy najpierw chcieli pozbawić jej pracy, na sesji wycofali swój wniosek. Co więcej, nie chcieli zdradzić, dlaczego tak zrobili. Jeden z radnych sugerował, iż zdaniem radnych „Głos Lisiej Góry” to pismo sterowane jednoosobowo (w domyśle – przez samego wójta), a przecież ma być organem całego samorządu. Z tego też powodu jego redaktorem nie może być Lidia Jaźwińska.

Po zdjęciu z porządku obrad punktu dotyczącego odwołania redaktora naczelnego nastąpił frontalny atak radnych na wójta. Później (patrz nasza relacja filmowa niżej) dowiedzieliśmy się, iż radni uważają, że nie można być dożywotnio wójtem, tak jak Stanisław Wolak (od 23 lat!).

Ten ostatni oświadczył, że chyba chodzi radnym, związanym z Platformą Obywatelską (np. Wojciechowi Szatko czy Piotrowi Miotle), o przejęcie władzy w Lisiej Górze (patrz także nasz film niżej). Gmina Lisia Góra byłaby – zdaniem bezpartyjnego wójta Wolaka – „smakowitym kąskiem” dla partii politycznej.

Stanisław Wolak zwrócił uwagę, iż radni nie mieli racji, nie udzielając mu kilka miesięcy temu absolutorium, bowiem Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie stwierdził nieważność uchwały Rady Gminy w tej sprawie. Rada ma zapłacić 240 złotych wskutek swej porażki sądowej (z podatków mieszkańców Lisiej Góry oczywiście).

Ciekawie więc zapowiadają się wybory samorządowe w Lisiej Górze, które odbędą się za rok.

  

Poniżej zobaczyć można – w naszej galerii – więcej zdjęć oraz relację filmową z sesji.

P.S.

Prawdopodobnie jeszcze w grudniu mieszkańcy Lisiej Góry będą mieli okazję wziąć udział w spotkaniu z redaktorem naczelnym naszego pisma – dr. Markiem Ciesielczykiem. O terminie i miejscu poinformujemy Państwa już wkrótce.

Poniżej filmu z sesji Rady Gminy Lisia Góra zobaczyć można wykład dra Marka Ciesielczyka w Tarnowie 11 listopada br.

Filmy


Wróć

Komentował Wojtek z Lisiej Góry27-11-201318:35

Ci nasi radni to sobie jaja z nas robią, najpierw nie udzielają wójtowi absolutorium, a następnie przegrywają sprawę w sądzie i my mamy teraz płacić za ich przegraną! To skandal! Teraz zgłaszają wniosek o odwołanie redaktora naczelnego gminnego pisma, a następnie sami ten wniosek wycofują! To cyrk!

Komentował Paweł28-11-201307:57

Rada gminy poprzez nieprawidłowosci w gazecie informacyjnej Głos Lisiej Góry złożyła wniosek o odwołanie pani redaktor. Rada gminy wycofała z porządku obrada odowłanie pani redaktor.
Wreszcie jest rada i przewodniczący rady gminy i jej członkowie, którzy umieją podejmować męskie decyzje. składając wniosek o odwołanie pani redaktor, udowadniają że nie chodzi im tylko o robienie komuś krzywdy. Potrafią dać druga szansę w celu uwierzytelnienia jej wizerunku w oczach wmieszkańców a nie tylko wójta. Wójt w stosunku do sekretarza gminy Józefa Masły nie okazał litości w przeciwieństwie do rady gminy, która dała drugą szansę pani redaktor ponieważ każdy zasługuje na jeszcze jedną szansę.

Komentował łaskawcy28-11-201314:25

Jakże łaskawa jest ta rada gminy Lisia Góra, pogroziła pani redaktor palcem, a następnie się wycofała z wniosku o wywalenie jej z roboty. Teraz pani redaktor będzie jadła z ręki radnych. Dobre

Komentował Bartek28-11-201314:56

Rada Gminy Lisia Góra ma za zadanie realizacje prywatnych celów Radnych. Radni ci forsują swoje prywatne interesy kosztem naszej gminy, kosztem pieniędzy z naszych podatków. Aby uzdrowić sytuację należy przyglądnąć się tym którzy "dożywotnio" pełnią funkcję radnych i krążą jak sępy wokół gminy wykorzystując ją dla swoich celów.

Polityczna kultura naszych radnych jest KATASTROFALNA ! Słoma z butów, brak merytorycznego przygotowania, pieniactwo. Ludzie jak wybieracie Radnych to patrzcie jakie mają wykształcenie, co sobą reprezentują. Jak to wszytko oglądam to normalnie lisiogórskie Ranczo :(..........

Komentował Lidia29-11-201311:33

Ludzie zastanówcie się !
W wielu sprawach w gminie za kadencji przewodniczącego Stacha dochodziło do nieprawidłowości i teraz rada musi masę spraw uporządkować, nie mówiąc o kwestiach formalnych, czy tez merytorycznych. Wójt jest tak zapatrzony swój wizerunek stworzony przez Panią Jaźwińską iż pewnie wielu spraw nie widzi, nie wspominając o tym iż najlepsze decyzje dla gminy, nie zawsze muszą być popularne.

Pani Redaktor zrobiła dużo złego dla wizerunku gminy, a jej przeszłość kłodzie się cieniem na to co teraz robi. Dyrektorzy dostali do podpisania listę poparcie pani Redaktor i podpisywali ją ze strachu - trudno nie odwoływać Redaktora Naczelnego który jest nie lubiany, wyrządził wiele krzywd.

Poczekajcie trochę - jak uspokoi się sytuacja i pewne sprawy zostaną uporządkowane trochę - będziecie wdzięczni ze Przewodniczącym Rady jest Jacek Niedojadło, a Redaktorem Naczelnym nie jest Lidia Jaźwińska - człowiek o tak ciemnej przeszłości.

Może nie zawsze Pan Wolak Podejmuje złe decyzje, ale ta o powołaniu Pani Jaźwińskiej na Redaktora naczelnego była kardynalnym błędem który popełnił wraz z Panem Edwardem Stachem, a ta decyzja teraz wpływa negatywnie na Ich i gminy wizerunek.

Lidio: Kończ Wać Pani wstydu Oszczędź... Masz emeryturę - z głodu bez pieniążków z Gminy i GOK-u z głodu nie umrzesz....

Komentował Stanislaw29-11-201319:17

Redaktora Naczelnego powołała Rada Gminy a nie Wójt.
P.Józef Masło oświadczył w prasie że odejdzie w przypadku przegranych wyborów.
Prywata kwitnie w uchwałach Rady Gminy.
Jacek Niedojadło przegrywa wszystko w Sądach i Regionalnej Izbie Odwoławczej (Urząd gminy nie zgłasza wszystkich nieprawidłowości jakie robi Rada pod jego kierownictwem bo to po prostu wstyd.
Zawsze wybieramy ludzi którzy wiele obiecują, nie podając gdzie są na to pieniądze "ale to polska właśnie"

Komentował Bartek30-11-201300:02

"Pan" Przewodniczący Jacek NIedojadło to marionetkaw rękach "dożywotniego radnego" Szatki, który rozgrywa swoje prywatne interesy, jak budowa zjazdu z drogi krajowej do jego stacji, próby blokady obwodnicy Lisiej Góry która nie przechodzi obok tejże stacji. Pan super przewodniczący Niedojadło po płaszczykiem dobrodziejstwa robi .................. (trzeba mieć na to dowody).

Trzeba się przyjrzeć dokładnie działalności tych Panów. Pan Szatko wraz z radnymi z Kobierzyna, Pawęzowa, Nowej Jastrząbki, Nowych Żukowic, Lisiej Góry i Zaczarnia zablokował pomoc w wysokości dziewięćdziesięciu tysięcy złotych dla stowarzyszeń szkolnych z Pawęzowa, Śmigna i Kobierzyna realizując swoje prywatne wojenki, przez nich nauczyciele ze wszystkich szkól mogą nie mieć pensji na święta, to jest właśnie nasza cudowna rada gminy.

Moralność Pana Szatki to coś czego nie może ogarnąć zdrowy człowiek,.................... (prywatnych spraw nie poruszamy tutaj), normalnie zgroza. Obywatele ze Śmigna opamiętajcie się, nie wybierajcie tego kolesia więcej na radnego i sołtysa, nie może pełnić tych funkcji człowiek który nie wiec co to moralność...........................

Komentował Tomek30-11-201310:51

To jest Prawo demokracji - rządzi ten kto wygrywa, a tylko wyborcy wszytsko oceniaja. Szkoda że Pani redaktor Lidia Jaźwińska nie ma poczucia godności i nie zrezygnowala to po tkim zmasowanym ataku na Jej osobę - w końcu godność to rzecz cenna, nawet jak ktos za wszelką cenę trzyma się stanowiska. Skoro jest taka dobra - za jaka sie uważa i jak sie kreuje, to z pewnością kazda gazeta przyjmie pania Pani Lidio do pracy. A jak narazie pozostaje pani "Głos Lisiej Góry" - gazeta ktora Pani ściagneła na dno, oraz "Miasto i Ludzie" tygodnik ktory kiedys Pani nazwała brukowcem.... Troche honoru i ambicji Droga Pani...

Komentował jacek30-11-201317:15

Pan Wolak wpada w panikę, rada juz widzi jego machinacje z budżetem,nie pokazuje
radzie co z nim robi od sesji do sesji, pewnie boi się przewodniczącego że zleci Rio kontrolę, chciał wpuścić radnych w pułapkę pieniędzy dla nauczycieli zeby mu zatwierdzili niepokazane zmiany w budzecie.Z relacji zainteresowanych można dowiedzieć się że pan Jacek Niedojadło dobrze kieruje radą ,nie jest marionetką pana Wolaka i za to taka zajadłość w atakach ze strony wójta na radę.Nareszcie mądra rada,
która nie przyklepuje pomysów wojta.Pieniądze dla nauczycieli napewno dawno sa zaklepane w budżecie inaczej co to bylby za wójt który nie umie zaplanować tak prostego wydatku.

Komentował Piotr01-12-201315:02

Uchwała która została przyjęta przez Radę Gminy to budowa skrzyżowania w ciągu drogi krajowej 73 z drogą gminną która otwiera możliwośc budowy nowych podmiotów w L.Górze,a wyznaczonych w studium Zagospodarowania do czego dążył P.Wójt.Całe przedsięwzięcie bedzie sfinansowane przez firmy prywatne.Wójt będzie tylko przesyłał dokumenty. Skrzyżowanie będzie służyło wszystkim przedsiębiorcom.Dla lidla Wójt forsował budowę skrzyżowania i drogi.Wójt jako inwestor przeją inwestycję budowy drogi do lidla i RG też podjęła uchwałę w tej sprawie.(koalicja Wójta przewodniczącym RG był w tedy Edward Stach) i to jest w porządku.To Wójt forsowł projekt uchwały zwolnienia lidla z podatków na 5 lat na kwotę około 4.5mln zł.Ciekawe dlaczego nie jest taki łaskawy dla firm z Gminy Lisia Góra ,one są gorsze. Przeciez te firmy tutaj płacą podatki .tu są zarejestrowane, i RG ma być przeciw to by było jakieś nieporozumienie.

Komentował Marek02-12-201316:10

Ale to wieśniactwo. Rada da sobie radę i gazeta też bez tych insynuacji i oszczerstw. Boli to tych nieudaczników co wypisują bzdury że radni potrafili zmienić zdanie - to prawo demokracji. A najlepiej bluzgać innych wtedy gdy nie podaje się nazwiska. Niech pani będzie silna p. redaktor. A dla rady gratulacje!

Komentował Zygmunt02-12-201316:31

O co ta walka, te bzdety oszczerstwa. Kto i co tu komu zazdrości, a przede wszystkim tej kobiecie. Brawo dla radnych myślących. Postąpiliście z honorem. Wszystko daje się naprawić. A głupota tych co piszą nie zna granic i podłości, bo nikt ich nie rozpozna. Ale wiadomo kim są !

Komentował Wioletta-Kanada02-12-201322:25

Czy Państwo pokazujecie tylko paszkwile? Znam tych ludzi od wielu lat, a głównie p.Lidię. To skandal, że tak ją obrażają.

Komentował Markus04-12-201307:05

Po pijaku wszystko wygadał. Ten nikczemnik, który szkalował pod różnymi osobami za własne niespełnione ambicje innych, który używał obelg pod adresem p. Lidii obok swego koleżki zdradził się. Podłość, alkohol i własne porażki niszczą mózg i rozum.Teraz to My wytoczymy działa. Zapytamy o wiele, także tych z grona najbliższych.

Komentował Tomasz04-12-201322:17

A propos (to jest obraźliwe) .Tutaj należy wspomnieć, że jeden z Szanownych Super Panów Radnych zasiadający tuż obok Pana Niedojadło - a chodzi tu o Pana Pawła Stacha,Radnego wsi Zaczarnie, który to panoszy się w Urzędzie jakby to już wójtem był, należy mu przyznać, że ma facet tupet.Podpisuje się pod tym co mu podsuną pod nos, a później się wycofuje tak jak mu każą, a w innych sprawach wymądrza się i robi problemy.Ot nasz kolejny super Radny.Trochę pokory Panie Stach, wybory przed nami, a my takiego wójta, któremu czasami zdarza się ......... (obraźliwe stwierdzenia) nie potrzebujemy.Temu też należałoby się przyglądnąć, nie doczepiać się Wolaka, czy też Pani Redaktor, którzy po prostu wykonują swoje obowiązki.Nie raz ludzie mieli okazję Pana Pawła spotkać (obraźliwe) .Gdzie ta klasa, gdzie ten prestiż.Takiego wójta gmina nie potrzebuje!

Komentował zamordyzm05-12-201313:16

Markus masz problem ,bo mieszkańcy mają oczy i rozum. Działa i przesłuchania wam nie pomogą.

Komentował Gosia07-12-201320:04

A propos tego "obraźliwego".Paweł Stach jest ułożonym człowiekiem i myślę, że zbędne jest wypisywanie o Nim takich bzdur.Angażuje się w to co robi i robi to dobrze.Bravo dla Zaczarnia, że ma takiego Radnego, a to że chce zostać wójtem, to oczywiście ma do tego prawo.Będziemy Go wspierać.

Dodaj komentarz

* - pole wymagane