styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy  świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartośc - patrz tekst na główniej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Jednoosobowa opozycja w Radzie Miejskiej w Tuchowie

2013-04-24 20:33

- Radnemu przeszkadza wykonywanie zdjęć przez dziennikarza na sesji

Dzisiaj, 24 kwietnia 2013 odbyła się sesja Rady Miejskiej w Tuchowie. Okazało się, że obecność dziennikarza na sali obrad (a dokładniej mówiąc robienie zdjęć w czasie sesji) przeszkadzała jednemu z radnych.

Gmina Tuchów zajmuje dopiero 9 miejsce (na 16 gmin powiatu tarnowskiego), jeśli chodzi o dochody własne budżetu gminy na 1 mieszkańca, dopiero 11 gdy idzie o  środki w dochodach budżetu gminy na finansowanie programów unijnych na 1 mieszkańca i dopiero 13 pod względem wydatków budżetu gminy na 1 mieszkańca. Sytuacja Tuchowa nie jest więc różowa. W Radzie Miejskiej panuje jednak jednomyślność. Prawie wszyscy radni podnoszą rękę jak na komendę, gdy trzeba poprzeć burmistrza (absolutorium "przeszło" jednogłośnie). Prawie – gdyż w radzie funkcjonuje jednoosobowa opozycja w postaci radnego Janusza Łukasika, który czasem odważa się mieć inne zdanie lub skrytykować to i owo.

Na początku sesji jeden z radnych oznajmił w czasie swego wystąpienia, że przeszkadza mu robienie zdjęć na sali obrad przez dziennikarza „Prawdę mówiąc”, czym pokazał, na jakim etapie rozwoju znajduje się tuchowski samorząd.

Następnie radni wysłuchali długiego i monotonnego sprawozdania z działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w gminie Tuchów. Burmistrz zasygnalizował to, o czym pisaliśmy tu już wielokrotnie. Już wkrótce zmienią się zasady obliczania maksymalnego zadłużenia gmin w Polsce, co spowoduje ograniczenie ich możliwości kredytowych, czytaj: korzystania z pomocy Unii Europejskiej. Burmistrz Tuchowa zwrócił także uwagę na spadek udziału dochodów własnych gminy w całości jej dochodów, co niezbyt dobrze świadczy o kondycji ekonomicznej Tuchowa.

Jednoosobowa opozycja w postaci radnego Łukasika skrytykowała brak wystarczającej ilości miejsc w gminnych przedszkolach oraz chodnika na ulicy Tarnowskiej. Inny radny zauważył, iż fatalną wizytówką Tuchowa jest opłakany stan przystanków PKS.

P.S.

Jak doniosły niedawno media Tuchów przoduje, jeśli chodzi o koszt telefonicznych rozmów komórkowych przypadający na jednego urzędnika magistratu. My podatnicy musimy płacić za rozmowy jednego tuchowskiego biurokraty średnio 2003 zł rocznie. Dla porównania w większym Brzesku rozmowy komórkowe jednego urzędnika miejskiego kosztują nas rocznie tylko 412 złotych.

Poniżej prezentujemy więcej zdjęć oraz relację filmową z tej sesji.

Jeśli masz ciekawą informację z Twego regionu, zadzwoń do nas lub napisz maila:

tel. 691 222 272 -  e-mail: prawde.mowiac1@gmail.com

Filmy


Wróć

Komentował Jacek z Tuchowa25-04-201307:33

No to rozgadali się nam nasi urzędnicy przez komórki! Szkoda, że nie ma u nas opozycji w radzie, bo miałby kto kontrolować nasze władze, a tak, to robią, co chcą.

Komentował Jacek25-04-201321:43

Cieszę się, że media zewnętrzne zajęły się Tuchowem. Tutaj jest niesamowita k..........a czego są dowodem nawet ostatnie wybory - ludzie nie odważyli się nawet kandydować w wielu obwodach wyborczych. Ewentualnemu kandydatowi groziła zemsta np. utrata pracy. (Jemu lub jego rodzinie) Są stali radni z jednej opcji _ mają swoje p................... . Obecnie władza boi się utraty steru bo prawdopodobnie ....... będzie miało co robić.
Zastanawia mnie na tej stronie zdjęcie Kowalskiego - to on z wodzem k....e
Kiedyś mieli wielkie wejście i będą .mieli wielkie buuummmm.
Dlaczego Przewodniczący Rady dał się tak ...... ?????

Komentował widz26-04-201307:29

Tuchów to tylko pozornie spokojne miasteczko, tak naprawdę to jest to jeszcze jedno ranczo - jak to w telewizji

Komentował mieszkanka01-05-201300:05

Artykuł mało rzetelny, zdania powyrywane z kontekstu (co nawet było widać na zmontowanym filmie). Ciekawe czy panu redaktorowi nie przeszkadzały by flesze lampy błyskowej co dwie sekundy walone po oczach...? wielka mi sensacja. Nie bardzo rozumiem również zamieszczonego tu zdjęcia pana Kowalskiego-co autor artykułu chciał przez nie wyrazić??
no tak, najłatwiej jest bluzgać i narzekać- ot, nasza natura, a proszę dla odmiany zainteresować się tym co zostało zrobione, ile inwestycji ruszyło.
Jacku z Tuchowa- naprawdę jesteś, aż tak zastraszony?

Komentował mieszkaniec Tuchowa01-05-201308:40

Ten poprzedni wpis to chyba burmistrza lub jakiegos jego urzędnika. A zdjęcie mówi dużo......

Dodaj komentarz

* - pole wymagane