styczeń 2015:

Od wtorku, 30 grudnia (a w niektórych sklepach od 31 grudnia, tj. od środy) można już nabyć kolejny, styczniowy  świąteczny numer "Prawdę mówiąc".

  • Jaka jest jego zawartośc - patrz tekst na główniej stronie portalu.
Aktualnie nie ma żadnych nadchodzących wydarzeń.

Edukacja i Kultura

Na przełomie stycznia i lutego 2015 ukaże się drukiem nowa książka Marka Ciesielczyka pt. „Polonijni agenci Służby Bezpieczeństwa". Jej tematem będzie działalność komunistycznych służb specjalnych w USA, zwłaszcza w środowisku polonijnym. Ciesielczyk ujawnia w niej dokumenty demaskujące jako komunistycznych agentów wielu znanych działaczy polonijnych. Część książki poświęcona jest także działalności komunistycznych kapusiów w PRL oraz ich dalszym losom po 1989 roku (także w Tarnowie i na Powiślu Dąbrowskim). Książkę można będzie nabyć zarówno w Ameryce Północnej jak i w Polsce. Prezentujemy tutaj okładkę książki Marka Ciesielczyka. Więcej informacji na ten temat będzie można znaleźć na stronie: www.marekciesielczyk.com
czytaj więcej...
Wczoraj, 5 listopada, w Pałacu Młodzieży w Tarnowie Młodzieżowa Rada Miejska zorganizowała debatę kandydatów na prezydenta miasta. Wróciła sprawa wykorzystywania przez kandydata SLD Jakuba Kwaśnego osoby Jana Hartmana w kampanii wyborczej w Tarnowie. Przypomnijmy, Hartman "zasłynął" swymi skandalicznymi wypowiedziami na temat kazirodztwa. Nawet Palikot potępił Hartmana, zaś postkomunistyczny kandydat na prezydenta Tarnowa Jakub Kwaśny w dalszym ciągu korzysta z jego poparcia. Zachęcamy do obejrzenia fragmentów debaty - patrz film poniżej oraz galeria zdjęć. Każdy może sam wyrobić sobie na tej podstawie zdanie na temat wszystkich kandydatów na prezydenta Tarnowa. P.S. Telewizja Kraków w "Kronice Krakowskiej" zaprezentowała dziś relację z "uroczystości" wręczenia nagrody "KAMELEON KADENCJI 2010-2014" przez Nową Prawicę i Oburzonych radnym tarnowskim, którzy zmienili barwy klubowe -  Małgorzacie Mękal, która z PO przeszła do SLD i Markowi Drwalowi, który zdradził PiS i przyłączył się do PO - patrz tutaj: http://www.tvp.pl/krakow/informacja/kronika/wideo/6-xi-2014-godz-1830/17552379 mniej więcej od minuty 9:40 do 10:20    
czytaj więcej...
Prawie dwa lata temu w Oleśnicy (gmina Olesno) powstał Środowiskowy Dom Samopomocy dla niepełnosprawnych z Powiśla Dąbrowskiego. Poniżej przedstawiamy więcej zdjęć oraz relację filmową na temat tego, jak funkcjonuje ta instytucja, kierowana przez Irenę Kawę. O DOMU napiszemy więcej w październikowym numerze PRAWDĘ MÓWIĄC. Na zdjęciu Irena Kawa.
czytaj więcej...
Według uzyskanych przez nas informacji liczba uczniów, którzy chcą się uczyć w dąbrowskim liceum numer 1 spadła dwukrotnie w porównaniu z wynikami z poprzedniego roku! Kto odpowiada za tę katastrofę?   KLIKNIJ NA ZDJĘCIE WYŻEJ, BY JE POWIĘKSZYĆ Poniżej prezentujemy komentarze wicestarosty Roberta Pantery i doradcy starosty Krzysztofa Michalaka. We wrześniowym numerze "Prawdę mówiąc" opublikujemy artykuł na ten temat.
czytaj więcej...

(15 komentarzy)